aboutprzetargiOfertaTransportContactFor Partners
PL     EN     RU     DE

WIĘŹBA DACHOWA

Więźba dachowa - drewniana konstrukcja dachu, drewniany szkielet dachu, który przenosi obciążenia z pokrycia dachowego. Więźby należą do konstrukcji ciesielskich. Przekazywanie sił od obciążeń ciężarem własnym, wiatrem i śniegiem pomiędzy poszczególnymi elementami odbywa się poprzez złącza ciesielskie. Podstawowym elementem więźby są wiązary dachowe, wśród których najczęściej spotyka się: wiązary krokwiowe, jętkowe, płatwiowokleszczowe, wieszarowe. Dach składa się z kilku wiązarów na których spoczywa pokrycie dachu oparte za pośrednictwem łat (wąskich desek lub szerokich listew), elewentualnie dodatkowo kontrłat lub deskowania. Wiązary opiera się na belkach stropu poddasza; na murze za pośrednictwem murłaty lub ścianie szkieletowej na belce oczepowej. W kierunku podłużnym konstrukcja dachu usztywniona jest za pomocą ukośnie przybijanych desek wiatrownic. (źródło: wikipedia)

Zamówienia na więźby dachowe realizujemy w oparciu o specyfikację projektową. Dostarczamy drewno wyłącznie najwyższej jakości. Drewno konstrukcyjne wedle życzenia klienta może być dodatkowo strugane i impregnowane.

Zamówienie na specyfikacje drewna można złożyć osobiście w naszej firmie w Górze k/Wejherowa (niedaleko Trójmiasta) lub przez email: twoznowski@gmail.com albo fax: (058) 6722707.

W ciągu kilku godzin prześlemy naszą ofertę cenową. Następnie prosimy o potwierdzenie zamówienia i wniesienie zaliczki (przelewem na konto lub osobiście) w wysokości 10% wartości zamówienia netto.

Termin realizacji zamówienia to zwykle od kilku dni do nawet 3 tygodni (w zależności od wielkości zamówienia). Odbiór jakościowy drewna odbywa się na placu, u nas w firmie - przed lub po impregnacji (wg ustalenia).


Zapewniamy bezpłatne magazynowanie zamówionego drewna oraz odpłatnie transport na plac budowy.

Drewno konstrukcyjne i budowlane Więźba dachowa Tarcica stolarska mokra i sucha Deska podłogowa i obiciowa Tarcica egzotyczna Cennik materiałów i usług

DREWNO KOMINKOWE ju? od 180z?/mp → Polecamy drewno kominkowe ju? od 180z?/mp/netto - brzoza, buk i d??b, oraz drewno opa?owe iglaste. więcej

Tarcica budowlana - nawi??emy wsp?prac? → Poszukujemy dostawcw w ilo?ciach tirowych. więcej